BOZP & hygiena

Generální i každodenní úklid s velkou úsporou času i financí a podle pravidel hygieny

Velké prázdninové úklidy mohou být pro zaměstnance časově rychlejší a příjemnější, bez náročného drhnutí. S cíleně zvolenými produkty je snadné ušetřit čas i finance. Zde jsou rady, jak toho dosáhnout. Profesionální koncentráty – účinnost a výhodná cena Čisticí prostředky vyberte ty, které mají vysokou účinnost i při naředění, profesionální koncentráty. Ověření dodavatelé vám dodají bezpečnostní listy …

Generální i každodenní úklid s velkou úsporou času i financí a podle pravidel hygieny Pokračovat ve čtení »

Pěnová mýdla šetří přírodu i vaši peněženku

V průměru se ve školách spotřebuje 65 % vody při mytí rukou. Víte, že tuto spotřebu dokáže snížit i pouhá výměna klasických mýdel za pěnová? O tom, že se má vodou šetřit, jste pravděpodobně slýchali už od svých rodičů. Dnes je její nedostatek celosvětovým problémem, a proto by měla být úspora vody jednou z priorit. Dává …

Pěnová mýdla šetří přírodu i vaši peněženku Pokračovat ve čtení »

Jakou podlahu vybrat do školky?

Podlahy umístěné do vzdělávacích zařízení musí splňovat specifické nároky. Je důležité, aby odolávaly každodenní intenzivní zátěži, snadno se udržovaly, ale také navozovaly příjemnou atmosféru. A právě těmito vlastnostmi se vyznačují podlahové krytiny LINO od českého výrobce, společnosti Fatra, a.s.

Orgán ochrany veřejného zdraví a kontrola v mateřské škole

Připomeňme si, co přesně kontroluje a hlídá orgán ochrany veřejného zdraví. Kdo nastavuje metodiku a co je v kompetenci krajské hygienické stanice. Kdo vyhlašuje mimořádná hygienická opatření. Zmíníme i nejčastější pochybení a prozradíme, na co si dát pozor. Kde mají být provozní řády, co vše musí obsahovat a jak je to s ochranou veřejného zdraví …

Orgán ochrany veřejného zdraví a kontrola v mateřské škole Pokračovat ve čtení »

Aromaterapie ve školce

Nástup do školky a první školková léta znamenají zásadní zatěžkávací zkoušku dětské imunity. A v této souvislosti i zatěžkávací zkoušku rodičovské odolnosti a trpělivosti paní učitelky. Pro mnohé maminky nastává období stále se opakujícího schématu 2-1-2. Dva týdny doma, týden ve školce, dva týdny doma. Imunita každého tříleťáčka je odlišná a ovlivňuje ji mnoho faktorů. …

Aromaterapie ve školce Pokračovat ve čtení »

Očkování dětí – jednoznačné ano nebo moudrá opatrnost?

V USA a postupně dalších zemích jsou už vakcíny proti SARC-Cov2 schváleny i pro děti od 12 a v procesu je i snižování této věkové hranice. V Česku jsem už zachytila odborníky jednoznačně a bez zaváhání propagující očkování dětí. Ve skutečnosti, ale schválení vakcíny pro konkrétní skupinu lidí  automaticky neznamená, že je aplikace této vakcíny pro všechny …

Očkování dětí – jednoznačné ano nebo moudrá opatrnost? Pokračovat ve čtení »

Jak na menší úrazy u dětí

V předešlém článku jsme si shnuli, jaké nástrahy a nebezpečí v podobě úrazů hrozí nejmenším. Tentokrát se budeme věnovat tomu, jak šetrně řešit menší nehody u dětí. Sezóna pobytu venku je v plném proudu, což s sebou přináší větší riziko úrazu. Není možné držet děti stále v naprostém bezpečí, a tak se občas nějakým boulím a škrábancům prostě …

Jak na menší úrazy u dětí Pokračovat ve čtení »

Nejčastější úrazy dětí

Než má člověk vlastní děti, často ho ani nenapadne, co všechno pro ně může být potenciálně nebezpečné. Pojďme se na to tedy podívat společně. Podle statistik jsou nejčastějšími příčinami vzniku úrazů pády, dopravní nehody, opařeniny, popáleniny a působení neživotné síly. S narozením dítěte a tím, jak roste, si začínáte uvědomovat, že svět kolem vás ani váš …

Nejčastější úrazy dětí Pokračovat ve čtení »