Jakou podlahu vybrat do školky?

Podlahy umístěné do vzdělávacích zařízení musí splňovat specifické nároky. Je důležité, aby odolávaly každodenní intenzivní zátěži, snadno se udržovaly, ale také navozovaly příjemnou atmosféru. A právě těmito vlastnostmi se vyznačují podlahové krytiny LINO od českého výrobce, společnosti Fatra, a.s.

Nová kolekce Fatra LINO – to je odolnost a široká paleta vzorů.

Nová kolekce heterogenních vinylových podlahovin v roli LINO, šíře 2 metry, nabízí nepřeberné množství designových možností, které vzešly z aktuálních módních trendů a jsou efektivním řešením do jakéhokoliv interiéru s vysokou zátěží provozu.

Sortiment doplňuje heterogenní stěnová krytina MODUL v roli šíře 1,5 metru, která najde využití v objektech s těžkým namáháním, kde jsou kladeny vysoké požadavky na hygienu a ochranu před mechanickým poškozením stěn.

Jaké zásadní požadavky musí podlahová krytina splňovat?

Odolnost: Podlahová krytina musí být schopna snést vysokou zátěž, odolnost proti poškrábání, otlaku a oděru. Tuto vlastnost splňují podlahy s nejvyšší třídou zátěže číselného označení 43.

Bezpečnost: S vysokou koncentrací lidí se úměrně zvyšuje i riziko uklouznutí, následného pádu či zranění. Je tedy nutné, aby právě tyto podlahy spadaly do kategorie protiskluzných podlah, kterou udává norma DIN 511 30.

Snadná údržba: Povrch podlahovin LINO je opatřena PUR ochrannou vrstvou, která zaručuje snadnou údržbu.

Antistatičnost: Ve specifických prostorách, jako jsou počítačové učebny, je žádoucí antistatické provedení podlah, které zabraňuje vzniku elektrostatického náboje.

Odolnost vůči bakteriím: Právě v této době se klade vysoký důraz na ochranu zdraví a podlahy z Fatry splňují ty nejvyšší nároky, jelikož byly testovány dle mezinárodní normy ISO 846.

Design: Důležitým kritériem je i široká nabídka dekorů a barev k doladění atraktivního interiéru dle potřeb a přání zákazníka.

Zdravotní nezávadnost: Pečlivý výběr použitých materiálů a bezftalátová technologie výroby zaručují zdravé vnitřní prostředí.

Diskuze