Dotazy

Dotaz k odečtu přestávky při dřívějším odchodu učitelky z výuky

Provozní zaměstnankyně má pracovní dobu 8,5 hodin včetně přestávky (6–14.30). Přestávku si vybírá 10.45 –11.15. Jeden den ji umožňuji odcházet do školy, kterou studuje, ve 12 hodin, tudíž si odepisuje 2,5 hod. Přišla za mnou s tím, že když si nebude vybírat přestávku, odepíše si jen 2 hodiny. Myslím, že to tak nelze, nebo ano?

Dotaz k možnosti zápisu dítěte do dvou různých MŠ

Dobrý den, může být tříleté dítě zapsané ve dvou růžných MŠ? Do jedné chodí častěji a pravidelněji, do druhé je občas (cca 5 dnů v měsíci). Ten samý dotaz se týká předškoláka. Vím, že je to možné, když je dítě ve střídavé péči. Ale v jiném případě?

Dotaz ke stanovení přímé vyučovací činnosti po změnách od 1. 9. 2022

Chtěla bych se zeptat na nově vyučovací povinnost od 1. 9. 2022 pro ředitele, statutárního zástupce a zástupce ředitele v MŠ. Jde mi o to, že při 14 třídách (4 pracoviště – 1 třída, 2 třídy, 4 třídy (tam je zástupce ředitele), 7 tříd (ředitel + statutární zástupce) bychom rádi od 1. 9. 2022 nastavili …

Dotaz ke stanovení přímé vyučovací činnosti po změnách od 1. 9. 2022 Pokračovat ve čtení »

Dotaz k nutnosti vypracovávat výroční zprávu v MŠ

Jsme soukromá MŠ. Jsem povinna vypracovávat výroční zprávu, když ji zřizovatel/majitel školky nevyžaduje? Výroční zprávu připravuje ředitelka MŠ pouze pro potřeby zřizovatele? Děkuji za odpověď.

Dotaz ke změně pozice z vedoucí uč. na zástupkyni ředitele od září 2022

Dobrý den. Jsme subjekt s odloučenou ZŠ (dvoutřídní) a MŠ (jednotřídní). Dosud byla ředitelka ZŠ a MŠ ve škole, v MŠ byla vedoucí učitelka a řadová učitelka. Dotaz zní, zda je možné, aby vedoucí učitelka pracovala od září 2022 jako zástupce ředitele v MŠ, kdy hodnota PHmax pro celodenní provoz je 60? Děkuji za informaci.