Dotazy

Dotaz k zaměstnávání na DPČ

Zaměstnankyně pracuje jako chůva (k určitému dítěti) na DPČ od září do června, kdy je otevřena mateřská škola. Musí zaměstnavatel vyhovět její prosbě, pokud bude chtít mít pracovní poměr ne dohodu?

Dotaz k samostudiu

Dotaz k samostudiu – paní učitelka má úvazek 0,29 a pracuje celý rok. Na kolik dnů samostudia má nárok? Paní účetní mi tvrdí, že na 12 dnů, ale co jsem si dohledávala, tak by se jí samostudium mělo krátit. Je to tak?

Dotaz k zápisům: Postup po přijetí dítěte, které nakonec nastoupí do jiné MŠ

Dítě bylo oficiálně přijato podle kritérií, jeho registrační číslo je vyvěšeno na nástěnce a na webu. Rodič napsal emailem, že si vybrali jinou školku, kam nastoupí. Jak máme postupovat dál ohledně papírování. Je potřeba s rodiči něco podepsat. Nebo bude ve spisu dítěte posledním dokumentem papír o PŘIJETÍ i přesto, že dítě nenastoupilo? A zmínka …

Dotaz k zápisům: Postup po přijetí dítěte, které nakonec nastoupí do jiné MŠ Pokračovat ve čtení »

Dotaz k zápisům a výjimce v počtu dětí na třídu

Máme výjimku z počtu dětí v mateřské škole na 26 dětí ve třídě. Po letošním zápisu je možné, že bude spádových dětí méně, ráda bych snížila počet dětí ve třídách na 24. Je potřeba žádat zřizovatele o snížení, nebo mohu automaticky naplnit třídy do počtu 24 dětí?

Dotaz k odečtu přestávky při dřívějším odchodu učitelky z výuky

Provozní zaměstnankyně má pracovní dobu 8,5 hodin včetně přestávky (6–14.30). Přestávku si vybírá 10.45 –11.15. Jeden den ji umožňuji odcházet do školy, kterou studuje, ve 12 hodin, tudíž si odepisuje 2,5 hod. Přišla za mnou s tím, že když si nebude vybírat přestávku, odepíše si jen 2 hodiny. Myslím, že to tak nelze, nebo ano?