Dotazy

Dotaz k nároku náhrady mzdy v případě školení po pracovní době

Dobrý den, měli jsme pro zaměstnance školení, které bylo z důvodu provozu školky možné až po pracovní době tj. 16,00 a trvalo do 17,00 hod. mají nárok na náhradu mzdy nebo pedagogický pracovník může mít školení v rámci své nepřímé pedagogické činnosti? 

Dotaz k zaměstnávání na DPČ

Zaměstnankyně pracuje jako chůva (k určitému dítěti) na DPČ od září do června, kdy je otevřena mateřská škola. Musí zaměstnavatel vyhovět její prosbě, pokud bude chtít mít pracovní poměr ne dohodu?

Dotaz k samostudiu

Dotaz k samostudiu – paní učitelka má úvazek 0,29 a pracuje celý rok. Na kolik dnů samostudia má nárok? Paní účetní mi tvrdí, že na 12 dnů, ale co jsem si dohledávala, tak by se jí samostudium mělo krátit. Je to tak?

Dotaz k zápisům: Postup po přijetí dítěte, které nakonec nastoupí do jiné MŠ

Dítě bylo oficiálně přijato podle kritérií, jeho registrační číslo je vyvěšeno na nástěnce a na webu. Rodič napsal emailem, že si vybrali jinou školku, kam nastoupí. Jak máme postupovat dál ohledně papírování. Je potřeba s rodiči něco podepsat. Nebo bude ve spisu dítěte posledním dokumentem papír o PŘIJETÍ i přesto, že dítě nenastoupilo? A zmínka …

Dotaz k zápisům: Postup po přijetí dítěte, které nakonec nastoupí do jiné MŠ Pokračovat ve čtení »

Dotaz k zápisům a výjimce v počtu dětí na třídu

Máme výjimku z počtu dětí v mateřské škole na 26 dětí ve třídě. Po letošním zápisu je možné, že bude spádových dětí méně, ráda bych snížila počet dětí ve třídách na 24. Je potřeba žádat zřizovatele o snížení, nebo mohu automaticky naplnit třídy do počtu 24 dětí?