Dotazy

Dotaz ke stanovení přímé vyučovací činnosti po změnách od 1. 9. 2022

Chtěla bych se zeptat na nově vyučovací povinnost od 1. 9. 2022 pro ředitele, statutárního zástupce a zástupce ředitele v MŠ. Jde mi o to, že při 14 třídách (4 pracoviště – 1 třída, 2 třídy, 4 třídy (tam je zástupce ředitele), 7 tříd (ředitel + statutární zástupce) bychom rádi od 1. 9. 2022 nastavili …

Dotaz ke stanovení přímé vyučovací činnosti po změnách od 1. 9. 2022 Pokračovat ve čtení »

Dotaz k nutnosti vypracovávat výroční zprávu v MŠ

Jsme soukromá MŠ. Jsem povinna vypracovávat výroční zprávu, když ji zřizovatel/majitel školky nevyžaduje? Výroční zprávu připravuje ředitelka MŠ pouze pro potřeby zřizovatele? Děkuji za odpověď.

Dotaz ke změně pozice z vedoucí uč. na zástupkyni ředitele od září 2022

Dobrý den. Jsme subjekt s odloučenou ZŠ (dvoutřídní) a MŠ (jednotřídní). Dosud byla ředitelka ZŠ a MŠ ve škole, v MŠ byla vedoucí učitelka a řadová učitelka. Dotaz zní, zda je možné, aby vedoucí učitelka pracovala od září 2022 jako zástupce ředitele v MŠ, kdy hodnota PHmax pro celodenní provoz je 60? Děkuji za informaci.

Dotaz k platovým výměrům nepedagogických pracovníků

Kuchařky naší školní jídelny mají platové výměry bez platového postupu. Jsou zařazeny v 5. platové třídě, 7. platovém stupni. Skladník je v 5. platové třídě, 11. platovém stupni. Je to takto správně? Neporušujeme zákon?

Dotaz k nutnosti přítomnosti zdravotníka na škole v přírodě

Je nutná přítomnost školeného zdravotníka na škole v přírodě/ozdravném pobytu MŠ? Délka pobytu je 5 dní a 4 noci, dětí je 15 a 4 pedagogičtí pracovníci. Je možné, aby jeden z pedagogů vykonával funkci zdravotníka? Je možné absolvovat pouze kurz zdravotníka?

Dotaz k zápisům: Co dělat při jiné doručovací a trvalé adrese?

Prosím o sdělení právní rady, která se týká zápisu do MŠ. Při kontrole trvalého pobytu jsem zjistila, že tři děti mají stejný trvalý pobyt  na jedné adrese ve stejné vesnici, ale při tom doručovací adresu mají zase v jiné vesnici a trvalý pobyt matky je na Moravě. Prosím o radu, zda v tomto případě mohu …

Dotaz k zápisům: Co dělat při jiné doručovací a trvalé adrese? Pokračovat ve čtení »