Články

Připravenost dítěte na vstup do mateřské školy

Letošní zápis do mateřských škol připadá na měsíc květen a spousta rodičů už nyní promýšlí, která mateřská škola bude nejvhodnější právě pro jejich dítě. My jako učitelky pomáháme dětem v jejich růstu (ať už sociálním, či emočním), v motorice a dalších aspektech a při zápisu je určitě potřeba se těmto aspektům věnovat. Každé dítě je vyzrálé jinak …

Připravenost dítěte na vstup do mateřské školy Pokračovat ve čtení »

Dělám to dobře?

Tuto otázku si někdy v průběhu profesní kariéry položí asi každá učitelka i každý učitel. A pravděpodobně ne jenom jednou. Někomu by mohly pochyby připadat snad jako slabost, zejména starší generace byly vychovávány k netoleranci chyb a ke skrývání pochybností, ale doba se přece jenom změnila. Naštěstí k lepšímu.

Říkadla u oblékání

Než vyrazíme v zimním období ven, je potřeba se pořádně obléci. Pro některé děti je to ale náročný úkol, který jim dobrým nápadem můžeme zpříjemnit. Už vás napadla nějaká říkadla, když se společně oblékáte na procházku? Máme pro vás hned tři krátká říkadla, která vám tuto činnost zpříjemní, a děti zaručeně pobaví. 

Masopustní tvoření

Masopustní období není jen o předjarním půstu, ale také o radosti, veselí a tvůrčích projevech. Jaké tradice a rituály se k němu vážou? Jak můžeme oslavit Masopust tvůrčím způsobem? A proč je tento čas označován za opak adventního období? Podívejme se na to blíže a objevme, jak můžeme tvořit a slavit Masopust ve školce.

Vánoční pohádka

Ptají se vás děti ve školce kdo nosí dárky a jak vlastně vypadá Ježíšek? Jak se dárky dostanou až pod stromeček? Dětská fantazie nás neustále překvapuje a mnohdy doslova ohromuje. Máme pro vás připravenou vánoční pohádku, ve které malý Lukáš hledá odpovědi na stejné otázky. Pohádku můžete dětem přečíst třeba při odpoledním odpočinku.