Generální i každodenní úklid s velkou úsporou času i financí a podle pravidel hygieny

Velké prázdninové úklidy mohou být pro zaměstnance časově rychlejší a příjemnější, bez náročného drhnutí. S cíleně zvolenými produkty je snadné ušetřit čas i finance. Zde jsou rady, jak toho dosáhnout.


Profesionální koncentráty – účinnost a výhodná cena

Čisticí prostředky vyberte ty, které mají vysokou účinnost i při naředění, profesionální koncentráty. Ověření dodavatelé vám dodají bezpečnostní listy a doporučí čistidla vhodná do mycích strojů nebo do jídelen a kuchyní, aby byla schválená pro potravinářské provozy. Ekologické varianty, ale přesto velmi účinné při mytí, nabízí například německý výrobce Kiehl.

Pravidelné používání profesionálních produktů pomáhá udržovat čistotu snadněji a levněji. Příkladem může být konkrétní mycí dezinfekce Lerasept L420. Nepříjemnou nebo drahou dezinfekci vyměňte za profesionální koncentrát bez zápachu, bez chlóru. Lerasept L420 je koncentrovaný, z 1 litru za 200 Kč naředíte 100 litrů účinné dezinfekce komplexně funkční proti virům, bakteriím i plísním. Produkt je schválený do kuchyní, použitelný kdekoliv, také na dezinfekci hraček či prádla. Samozřejmě je s bezpečnostními listy a výrazně levnější, než jsou běžné naředěné dezinfekce ve spreji.

Životnost úklidových pomůcek

Úklidové vybavení – rejžáky, stěrky, kartáče a jiné náčiní chtějte s mnohaletou životností. Jen tak jsou investicí na dlouhou dobu, která se vrací. Například rejžák vydrží 4 roky a stěrky na podlahu 10 let každodenního používání v jídelnách.

Nejen pro zpracovatele potravin, ale také pro jídelny jsou výrobky Kobra velkým pomocníkem. Toto vybavení pro úklid je totiž vyráběno a schváleno také pro potravinářskou oblast. Tedy aby bylo odolné vysokým teplotám, dalo se opakovaně vyčistit, a tak mohlo být použité na jídelní stoly nebo náročné znečištění v kuchyních. Barevné odlišení smetáčků (dle vašeho systému HACCP) pomáhá k volbě správného kusu pro smetání mouky z pracovního stolu a jiný pro zametání smetí na podlaze. Kobra jsou certifikované produkty pro gastro provozy a zajistí vám pochvalu při kontrole hygieny.

Utěrky Chicopee jsou speciálně vyrobeny pro použití v kuchyních. Jsou antibakteriální, pratelné až 360x v pračce na vyvářku 90 °C, nedrolí se a jsou barevně odlišeny pro HACCP systém. Cenově jsou srovnatelné s běžnými, ale jejich kvalita, dlouhá životnost a výhody znamenají šetření vašich výdajů.

Úspora časová i finanční

Bonusem pro rozhodování, jakého dodavatele zvolit, může být nabídka v režimu náhradního plnění, kdy se povinnost změní ve výhodu.

Uklízejte chytře s Brimi. Pro školy a příspěvkové organizace je zaručená pohodlná fakturace se splatností. Léty ověřené kvalitní produkty. Komplexní servis, poradenství a okamžité dodání. 

Vybrané produkty pro velké úklidy

Třídy, kanceláře, tělocvičny

 • Copex – důkladné mytí podlah – linoleum (také odstranění vosků), PVC, vinyl, kamenina, dlažba.
 • Případně Liex – speciálně na generální čištění linolea.
 • Tornado – profesionální mytí oken, parapetů, plastových rámů. Tornadem omyjete i vyleštíte všechna okna a zrcadla.
 • Tablefit – inkoust a nálepky

Péče o linoleum, marmoleum a PVC

 • Liex – velké čištění a odstranění starých vosků a nečistot
 • Thermodur – ochranný vosk, odolný, usnadňuje každodenní úklid
 • Torvan nebo Veriprop – voňavý prostředek pro každodenní mytí během roku

Mytí kuchyně

 • Rivamat – Generální úklid také protiskluzových podlah (případně Copex/ Liex)
 • Grasset plus – Mytí stolů, kachliček, plastových povrchů – odstraní mastnotu ze všech míst i strojů v kuchyni
 • Tornado koncentrát – mytí oken, rámů – dokonale smyje mastnotu ze skla, rámů i parapetů  
 • Xon – forte – na trouby, sporáky, plechy, konvektomaty – s velkou připečeninou
 • Vinox eco – na vodní kámen u dřezů, kohoutků, kachliček
 • Vinoxin – leštění nerezových ploch v kuchyních

Sanitární oblast a WC

 • Powerfix – mytí sanitárních prostor a WC od vodního a močového kamene (také čištění po malování či rekonstrukci – bílý povlak na podlaze velmi dobře omyje). 
 • Acidofix gel – na vodní kámen u kohoutků, sanitární keramiky, WC, kachliček.

Po rekonstrukci, malování stěn a čištění koberců a čalounění

 • Powerfix – čištění po malování či rekonstrukci (důkladně omyje bílý povlak na podlaze – dlažba, kamenina).
 • Rivamat – generální úklid a čištění koberců a čalounění

Diskuze