Pěnová mýdla šetří přírodu i vaši peněženku

V průměru se ve školách spotřebuje 65 % vody při mytí rukou. Víte, že tuto spotřebu dokáže snížit i pouhá výměna klasických mýdel za pěnová?

O tom, že se má vodou šetřit, jste pravděpodobně slýchali už od svých rodičů. Dnes je její nedostatek celosvětovým problémem, a proto by měla být úspora vody jednou z priorit. Dává to i ekonomický smysl. Jedním ze způsobů, jak vodu ušetřit, je snížit její průtok díky úsporným vodovodním bateriím. Dalším způsobem, jak ušetřit, je zkrátit dobu, po kterou voda poteče. A to dokáže tak obyčejná věc, jako je používání pěnového mýdla. Jak?


Pěnová mýdla snižují spotřebu vody až o 46 % a šetří energii na její ohřev

Ve Velké Británii provedli zajímavou studii, ve které sledovali spotřebu vody ve firmě při mytí rukou s klasickým tekuté mýdlem a pěnovým mýdlem. Zjistili, že lidé při používání pěnového mýdla spotřebují na jedno umytí o 16 % méně vody než ti, kteří používají tekuté mýdlo. Při mytí rukou pěnovým mýdlem Deb navíc není potřeba před nanesením prostředku ruce namočit, díky tomu je možné dosáhnout až 46% úspory vody. Co za to může?

Pěnová mýdla jsou lehčí než tradiční tekutá mýdla a mají také tendenci rychleji pěnit. Proto si s nimi člověk své ruce namydlí daleko jednodušeji i bez předchozího opláchnutí rukou. Pěnové mýdlo Deb stačí nanést na suché ruce, rozetřít a poté smýt. Díky své lehkosti se pěna z rukou smývá rychleji než u klasických tekutých mýdel. Celý proces mytí rukou je tak svižnější a nespotřebuje se při něm tolik vody. Tím, že si budeme mýt ruce kratší dobu, bude potřeba méně energie na ohřev vody. A to při aktuální situaci také potěší.

Pěnové mýdlo má i další výhody

Konzistence pěnového mýdla přináší kromě úspor vody i řadu dalších benefitů. K jednomu umytí rukou je pěnového mýdla potřeba zhruba o třetinu méně než tekutého bez jakékoliv ztráty jeho účinnosti. Dávkovač na mýdlo vám vydrží déle plný a nemusíte ho doplňovat tak často, což vám ušetří čas i peníze. Účinnost můžete ještě zvýšit použitím například antibakteriálního pěnového mýdla Deb Pěnová mýdla jsou tak šetrnější k přírodě a jsou lépe a rychleji biologicky rozložitelná.

Apex Central Europe, s.r.o.

Blučina 627, 664 56

obchod@apexsystems.cz

+420 519 421 726

www.apexsystems.cz

Diskuze