Pro rodiče

Zhoršení zdravotního stavu dítěte v průběhu vzdělávání

Jak je to se zjišťováním zdravotního stavu dítěte při vstupu do školky všichni víme, ale co se stane a jakou mají rodiče povinnost, pokud se stav dítěte v průběhu vzdělávání změní? Jak přesně zní povinnost zákonných zástupců dítěte? Je možné dítě ze vzdělávacího zařízení vyloučit a čeká snad rodiče za neinformovanost nějaký postih? Na všechny …

Zhoršení zdravotního stavu dítěte v průběhu vzdělávání Pokračovat ve čtení »

Březnové básničky pro inspiraci

Ještě než se začnete s dětmi připravovat na Velikonoce, máme pro vás jeden tip. Učíte své děti básničky a říkanky a došla vám inspirace? Naučte děti básničku o jaru a měsíci březnu. Vybrali jsme pro vás několik krátkých básniček, kterými můžete s dětmi přivítat jaro třeba na procházce. 

Připravenost dítěte na vstup do mateřské školy

Letošní zápis do mateřských škol se kvapem blíží a spousta rodičů už nyní promýšlí, která mateřská škola bude nejvhodnější právě pro jejich dítě. Každé dítě je vyzrálé jinak a je nutné, aby do školky nastoupilo tehdy, kdy některé aspekty splňuje nebo se v nich dokáže orientovat. Jakým vývojovým znakům věnovat zvýšenou pozornost a na co …

Připravenost dítěte na vstup do mateřské školy Pokračovat ve čtení »

Říkadla u oblékání

Než vyrazíme v zimním období ven, je potřeba se pořádně obléci. Pro některé děti je to ale náročný úkol, který jim dobrým nápadem můžeme zpříjemnit. Už vás napadla nějaká říkadla, když se společně oblékáte na procházku? Máme pro vás hned tři krátká říkadla, která vám tuto činnost zpříjemní, a děti zaručeně pobaví. 

Vánoční pohádka

Ptají se vás děti ve školce kdo nosí dárky a jak vlastně vypadá Ježíšek? Jak se dárky dostanou až pod stromeček? Dětská fantazie nás neustále překvapuje a mnohdy doslova ohromuje. Máme pro vás připravenou vánoční pohádku, ve které malý Lukáš hledá odpovědi na stejné otázky. Pohádku můžete dětem přečíst třeba při odpoledním odpočinku.

Poradna s terapeutem Jiřím Haldou 3. díl

Také máte zkušenosti s rodiči, kteří brání dítěti účastnit se akcí v MŠ a výletů? Jaké jsou důvody takového jednání? Jak se jako pedagog v takovém případě zachovat? Víte, co je to přirozená autorita a jak si získat respekt jako začínající učitel/ka? V dnešním díle nám rodinný terapeut a speciální pedagog Jiří Halda odpoví na …

Poradna s terapeutem Jiřím Haldou 3. díl Pokračovat ve čtení »

Proč o úspěchu dětí tolik rozhoduje, ve kterém měsíci v roce se narodily

Jaké výhody a nevýhody se pojí s datem narození? „Pokud se v Anglii narodíte ve smolném měsíci, potáhne se to s vámi po celý zbytek vaší vzdělávací kariéry, zatímco v Nizozemsku se v průběhu času mění složení třídy, což činí současný věk důležitějším než relativní věk vůči spolužákům, který je daný měsícem narození,“ uvádí Frank …

Proč o úspěchu dětí tolik rozhoduje, ve kterém měsíci v roce se narodily Pokračovat ve čtení »

Svátek Dušiček

Přelom října a listopadu se nese v duchu památky zesnulých, kterou si připomínáme prostřednictvím svátku Dušiček. Pojďme dětem objasnit naši českou tradici formou zážitkových činností. Aktivity v následujícím tematickém vzdělávacím celku jsou zaměřeny převážně prosociálně a citlivě děti seznamují s životními zákonitostmi.