Hrozí konec kroužků pro děti?

Ministerstvo školství mění financování středisek volného času. Střediska volného času nebudou od státu dostávat peníze na obsazená místa, ale na konkrétní děti. Není výjimkou, že děti navštěvují ve střediscích volného času hned několik kroužků, vzhledem k tomu, že příspěvek bude pouze na konkrétní dítě, bude to znamenat propad v jejich příjmech. Hrozí menší nabídka i méně specializovaných pedagogů. Některým, zvláště menším střediskům tak hrozí dokonce zánik.

Nová vyhláška se dotkne především malých měst. Na základě těchto informací se ředitelé menších SVČ a DDM připojili do výzvy, která má zatím zhruba dvě desítky podpisů. Upozorňují, že vyhláška negativně zasáhne nejen střediska volného času a DDM, ale také jiné zájmové aktivity v průběhu školního roku, tábory, různé programy prevence, soustředění a další. Pokud nový ministr školství vyhlášku nezruší nebo neoddálí její účinnost, mají střediska poslední naději a tou je obec, která by musela zaplatit ztráty ze svého rozpočtu.

Ministr školství Vladimír Balaš ovšem zastává názor, že vyhláška je krokem správným směrem, který má narovnat podmínky mezi všemi zřizovateli, aniž by byl negativně ovlivněn státní rozpočet.

Celý článek k přečtení na idnes.cz

Diskuze