Děti a školy zapojené do projektu „72 hodin“ přírodě pomáhají, protože chtějí

8. ročník největší dobrovolnické akce pro děti a mládež v ČR „72 hodin“ pořádala Česká rada dětí a mládeže. Projekt podporuje od počátku také MŠMT, letos ve výši jednoho milionu a čtyř set tisíc korun.

Projekt „72 hodin“ je dobrovolnickou akcí, která zapojuje organizace pracující s dětmi a mládeží do projektů se zejména sociální tematikou, přičemž se v posledních letech stále více projektů týká environmentální tematiky, jako je ochrana životního prostředí, sázení stromů nebo úklid. Při akci se setkávají malí a mladí dobrovolníci s chutí pomáhat lidem, vylepšit si blízké či vzdálenější okolí nebo pomoci své obci, svému městu. Získávají tím šanci zažít neopakovatelné zážitky s dobrými kamarády a oprávněný pocit, že jsou prospěšní a schopni změnit věci, které se jim nelíbí.

„Snažíme se, aby se mladí lidé co nejvíce zajímali o své okolí a prostředí, ve kterém žijí, a abychom v nich již od raného věku podpořili vědomí, že má smysl se aktivně zapojovat ve prospěch rozvoje komunity, ve které žijí. Výchova k dobrovolnictví je tak důležitou součástí rozvoje každého člověka a velkou investicí do budoucnosti celé společnosti,“ řekl k akci ředitel Odboru pro mládež MŠMT Michal Urban. Projekt počítá se zapojením co největšího počtu mladých lidí a dětí do společensky přínosných aktivit mimo jiné také v souvislosti s celosvětovým hnutím mladých lidí na ochranu klimatu. Každoročně se do akce zapojují také školy.

Více informací k projektu

Napsat komentář