Jak správně zaměstnávat a financovat asistenta pedagoga

Datum / čas
18. 07. 2022
9:00–13:00


Vyvarujte se nejčastějších přešlapů a připravte se na novinky

Máte ve škole asistenty pedagoga? Obecně platí, že co škola, to jiné požadavky na asistenty pedagoga, a tím více otazníků v jeho zaměstnávání. Vy však musíte uplatňovat řadu legislativně závazných pravidel nejen pro zaměstnávání, ale i financování, které se liší podle druhu asistenta. Jde vám z toho hlava kolem? S aktuálními postupy i chystanými legislativními změnami vás seznámí oblíbený lektor.

Cíl živého vysílání:

Zjistíte, jaké jsou aktuální postupy pro zaměstnávání asistentů pedagoga. Jak se pozice asistenta rozděluje, a tím pádem se rozlišuje jeho financování a zařazení do platové třídy. Dozvíte se, co je pracovní náplní asistenta pedagoga, co spadá do jeho přímé a nepřímé pedagogické činnosti a zda může suplovat pozici učitele. Poradíme, jak na správné financování pozice na základě podpůrných opatření nebo šablon. Podíváme se také na chystané legislativní změny, které by měly zasáhnout do požadavků na kvalifikaci a ošemetné financování.

Živým vysíláním vás provede odborník s bohatými zkušenostmi z praxe. Účastníci si vytvoří jasný přehled o tom, jaká jsou aktuální pravidla, legislativní vymezení a na jaké změny se mohou výhledově připravit.

Upozorníme též na zásady pro správné nastavení profese asistenta pedagoga a pro vytvoření spolupracujícího tandemu asistenta s učitelem. Důkladně se budeme též věnovat nejčastějším chybám a problémům, které se v souvislosti s prací asistentů pedagoga ve školách objevují.

Detailní program živého vysílání

Komu je živé vysílání určeno:

Živé vysílání Jak správně zaměstnávat a financovat asistenta pedagoga je určeno především ředitelům škol všech druhů a stupňů, jejich zástupcům, kteří mají na starosti personální agendu.

Více informací a přihlíšení na forum-media.cz

Napsat komentář