Zásadní změny ve spisové službě pro školy v roce 2022

Zásadní změny ve spisové službě pro školy v roce 2022

Jak na převod spisové služby do elektronické podoby

 

Od roku 2022 se na školy valí zcela nové povinnosti ve vedení spisové služby. Během nadcházejících měsíců se ředitelé škol budou muset vypořádat s množstvím nových legislativních povinností. Povinné vedení elektronické spisové služby je jen jednou z nich. Jaké dokumenty musíte povinně převést do elektronické podoby? Znamená to konec vedení podacího deníku? Kde budete nově spisy evidovat? Úkolů je ale mnohem víc: školy budou muset nově také nabízet digitální služby, pracovat s datovým fondem, elektronicky podepisovat a pečetit. Další významnou změnou je certifikace aplikací, tj. atestace elektronických systémů spisových služeb. Kdo a jak bude certifikaci dokládat? Připravte se na změny včas a nechte si poradit od odbornice na spisovou službu.

Cíl webináře

V roce 2021 byl schválen zákon č. 261/2021 Sb., který zásadně mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů škol a dalších veř. orgánů. Na webináři zjistíte, jak se změní pravidla pro výkon spisové služby. Jak bude probíhat největší změna pro školy, a to zavedení povinnosti vedení spisové služby jen a pouze v elektronické podobě v systému spisové služby. Podíváme se na zoubek všem novým pravidlům a zopakujeme obecné postupy týkající se elektronického vedení spisové služby ve školách. Prostor bude i na dotazy a případnou diskuzi s odbornicí na spisovou službu.

Komu je webinář určen

Webinář je určen především základním a středním školám, administrativním pracovníkům škol a vedoucím spisoven. Dále také pracovníkům, kteří zodpovídají za řádný chod administrativy včetně vedoucích pracovníků, kteří vykonávají spisovou službu nebo za ni zodpovídají.

Program a přihlášení na eduardo.online.

 

 

Detaily

Začátek v

31. 1. 2022 - 9:00

Konec v

11:00

Powered by Yendif Technologies

Napsat komentář