Další vzdělávání

VZDĚLÁVACÍ KURZ: Šablony III – proč a jak v roce 2020

Stát se může cokoliv! Kdo je za co zodpovědný?

Během několika týdnů spatří světlo světa nejvyužívanější typ grantových projektů pro školy Šablony III. Výzvy se budou týkat pouze MŠ a ZŠ. Získejte finanční prostředky na personální podporu, projektové dny či lepší spolupráci s rodiči. Buďte mezi prvními žadateli, protože zdroje jsou omezené. Náš vzdělávací kurz Vás provede labyrintem neinvestičních dotačních příležitostí a procesů. Naučte se v něm chodit jistým krokem, vyplatí se to!

Praha: 8. 4. 202030. 4. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Zaměstnávání pedagogů, když jsou školy zavřené

Přímá a nepřímá pedagogická činnost v době koronaviru

Kvůli koronaviru školy až do odvolání zejí prázdnotou. Výuka však většinou nějakou formou probíhá. Kdy se jedná o překážku v práci? Jak evidovat pracovní dobu učitelů, probíhá-li výuka vzdáleně? Co si ohlídat ve smlouvách a interních předpisech? Poradíme jednoduše online.

Online živý přenos: 9. 4. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

ONLINE KONFERENCE: Legislativní hon na ředitele v roce 2020

Novely – správní řízení – kyberbezpečnost – zdravotní úkony

Ředitel školy se v poslední době často ocitá v roli štvané zvěře. Musí se co nejrychleji zorientovat v záplavě legislativních změn a dostát všem povinnostem. Je vrcholně odpovědný a neustále s kůží na trhu. Abyste vše lépe zvládali, srdečně vás zveme na naši pravidelnou celostátní konferenci, kde vám poradí zkušení odborníci s bohatou praxí. Tentokrát se bude konat v pohodlí vašeho domova či kabinetu, na vašem PC bez nutnosti jakéhokoliv dojíždění.

Praha: 15. 4. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Zásadní změny v odpovědnosti mateřských škol od 1. 6. 2020

Přímá a nepřímá pedagogická činnost v době koronaviru

Pozor, od 1. 6. 2020 se zásadně mění odpovědnost mateřských škol! Nově bude za škodu či úraz dětí odpovídat MŠ. Co se tím pro Vás mění? Je třeba se na danou situaci připojistit? A může školka škodu vymáhat po vyučujících? Díky našemu semináři budete na změnu včas připraveni.

Online živý přenos: 23. 4. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: BOZP a PO – nové povinnosti zaměstnavatelů v roce 2020

Maximum pro bezpečnost na vašem pracovišti a přehled aktuálně platných povinností pro rok 2020

Pro zaměstnavatele bývá velmi obtížné zorientovat se ve spleti předpisů, vyhlášek, nařízení a novel zákonů souvisejících s bezpečností práce a požární ochranou, zvláště dochází-li pravidelně k legislativním změnám. Chcete se vyhnout sankcím v případě kontroly státního orgánu? Díky našemu semináři si můžete být zcela jisti, že znáte veškerá zákonná opatření pro rok 2020! Seznamte se s nejčastějšími nedostatky, minimalizujte riziko pracovní úrazů a předejděte sankcím.

Online živý přenos: 30. 4. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Ředitel školy vs. extrémně agresivní žák

Jak ochránit žáky, učitele i pověst školy

Téměř na každé škole se najde alespoň jeden žák, který v záchvatech vzteku napadá ostatní spolužáky, je vulgární vůči učitelům, velmi obtížně zvladatelný. Na ředitele školy tlačí rodiče, aby situaci neprodleně řešil a jejich děti před agresorem chránil. Jak v takovém případě postupovat? Na koho se obrátit? Co dokumentovat pro případ policejního šetření? To vše se dozvíte na semináři.

Online živý přenos: 6. 5. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

KONFERENCE: Inkluze pod tlakem zákonů v roce 2020

Dopad novel na společné vzdělávání v praxi vaší školy

Sotva jste se vzpamatovali z lednové dávky novel, už na vás MŠMT chystá další sérii a opět se výrazně dotkne inkluzivního vzdělávání. Konkrétně inkluzivní novela školského zákona či zákona o pedagogických pracovnících, která míří na asistenty pedagoga. Přijměte pozvání na naši tradiční konferenci, kde vás odborníci seznámí nejen s budoucími změnami, ale zaměří se také na to, co školy v praxi ještě nestihly pořádně vstřebat.

Praha: 13. 5. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

KONFERENCE: Velká novela zákoníku práce a jak z ní nezešílet

Největší změny pro personalisty a zaměstnavatele za poslední roky!

Pozor, pozor: velká novela zákoníku práce platí od 1. 7.! Jde o největší změnu za posledních několik let, a proto se včas přihlaste na konferenci, která vám pomůže se všemi zásadními změnami. Ať už jde o revoluci v počítání dovolené, nová pravidla pro doručování, vysílání zaměstnanců, sdílené pracovní místo a novinky u dohod, výpovědi a další, veškerá nová pravidla musíte bezpodmínečně znát! Co všechno se mění, jak to budete muset zohlednit v praxi a na co nezapomenout? Zjistíte na konferenci.

Praha: 14. 5. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.

 

KONFERENCE: FORUM MATEŘSKÝCH ŠKOL

Velký legislativní přehled – kontroly ČŠI – strategické řízení a plánování

Forum mateřských škol opět přichází s klíčovými informacemi pro vedení vaší mateřské školy. I tentokrát se těšíme na setkání s vámi – dozvíte se, co nového chystá MŠMT, jaké informace musíte od 1. 1. 2020 sdílet, co si připravit před kontrolou ČŠI nebo jak plánovat rozvoj vaší školy. Kromě důležitých informací načerpáte inspiraci do dalšího pololetí. Kromě odborných přednášek se můžete těšit také na veletrh vzdělávacích pomůcek, hraček a vybavení za mimořádně výhodné ceny. Chybět nebude ani bohatá tombola.

Olomouc: 18. 5. 2020 – přihlaste se pod tímto odkazem.