Ortopedické chodníčky MUFFIK slouží i jako skvělá hra pro děti

Inovativní značka MUFFIK přináší revoluční řešení pro stimulaci dětských nohou v raném věku. Kateřina Niederle, instruktorka sportovní přípravky dětí v předškolním věku a spoluzakladatelka značky vysvětluje, jaké benefity ortopedické chodníčky přinášejí. Vyzkoušíte je také?


Jmenuji se Kateřina Niederle a jsem instruktorkou sportovní přípravky dětí v předškolním věku. V posledních letech jsem si začala všímat velmi častých problémů u malých dětí. Velmi častý W sed, valgózní kotníky, vpadlá kolínka, vtáčení špiček či chůze po špičkách. Začala jsem si pokládat otázku – je to evoluce, nebo snad děláme něco špatně?

Začala jsem se proto velmi intenzivně zajímat o dětskou podologii. Tehdy jsem pochopila, že hlavním problémem je nedostatečná stimulace dětských chodidel v raném věku. Všude přítomná plovoucí podlaha, beton, tvrdé nepoddajné botičky. Začala jsem tedy vyrábět své první balneo chodníčky pro stimulaci dětské nohy. Ovšem neměly certifikaci, nebyly skladné a děti je celkem snadno rozložily do posledního nalepeného kamínku. Hledala jsem tedy jiné řešení a společně s manželem jsme založili značku ortopedických podlah MUFFIK – skladné, certifikované, odolné a hygienicky udržitelné podlahy. Měla jsem podlahy s úžasnými přírodními reliéfy, ale otázkou bylo, jak na podlahy děti dostat a donutit je si s nimi hrát. Po prvním kontaktu dětí s Muffíky jsem měla spíš problém s nimi odejít a často využívám větu, že když budou pěkně cvičit, pohrajeme si nakonec na Muffíkách. 

Děti skotačí a hrají si a při tom posilují a dělají maximum pro správný vývoj svého těla.

Puzzlíky Muffík jsou natolik intuitivní, že si svůj chodníček dokázalo složit i dvouleté dítě a o to víc ho hra s Muffíky bavila. Nápady a tipy na hry vhodné pro děti v předškolním věku jsem sepsala do knihy, která popisuje hry, které můžete s Muffík podložkami hrát a v které najdete QR kódy na Youtube kanál, kde jsou všechny hry natočené.

Diskuze