Maláčová po jednání s ředitelkami MŠ: ať péči o nejmenší přeberou jesle

Po jednání s premiérem Babišem se zástupkyně mateřských školek setkaly také s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, aby s ní probraly nevyvážené podmínky pro dvouleté děti v dětských skupinách a ve školkách. Podle ředitelek by bylo nejlepší, kdyby se tyto instituce nepřekrývaly, ale navazovaly na sebe.

„Školky chtějí podobné nastavení, jako mají dětské skupiny. Chtějí šest dětí na jednu učitelku. Já těm požadavkům rozumím. Ulevit by jim s dvouletými mohly jesle, které navrhuji,“ připomněla ministryně svůj plán změnit dětské skupiny na jesle od roku 2021. Byly by určeny pouze pro děti do čtyř let a stát by přispíval na jejich provoz. „Situaci ve školkách musí řešit ministr Plaga. Je to jeho úkol. Budu mu nápomocná, pokud bude chtít vysvětlit, jak to funguje u jeslí,“ dodala Maláčová, do jejíž gesce dětské skupiny spadají, zatímco školky má v kompetenci ministr školství.

„Paní ministryně Maláčová se zajímala o podmínky dvouletých dětí v mateřských školách a informovala nás o připravované novele školského zákona. Ujasnili jsme si, že dětské skupiny jsou velmi přínosné a že my jako školky jsme rády, že existují,“ informovala o setkání pro Aktuálně.cz ředitelka MŠ Anenská ve Frýdku-Místku Natália Toflová. Ředitelky po jednání s ministryní Maláčovou věří, že se rýsuje možné řešení přinášející zlepšení pro obě strany. Účastnice se dohodly, že by bylo ideální, kdyby dětské skupiny fungovaly jako péče pro děti do tří let a vzdělávání v mateřských školkách by na ně navazovalo.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář