Když vám chce dát zaměstnankyně padáka

Na trhu práce, jehož aktuální stav hraje do karet spíše zaměstnancům, se stále lze setkat s nepříjemným jevem: Učitelka, asistentka pedagoga nebo uklízečkanavzdory zákonné úpravě délky výpovědní doby jednoho dne oznámí, že zítra, pozítří, za týden… nepřijde, protože si našla lepší místo, kde ji potřebují ihned. Případně se s oznamováním ani neobtěžuje a jednoduše do zaměstnání už nedorazí. Jak se jako ředitelka školky můžete bránit proti neférovému jednání zaměstnance, který s vidinou lepšího místa přestal docházet do práce?

Klasickou disciplínou advokátních kanceláří je poradenství na téma „co dělat, když chceme se zaměstnancem ukončit pracovní poměr“. Jak formulovat výpovědní důvody, na co má zaměstnanec vůči zaměstnavateli právo, jak výpověď správně doručit? Méně častá je opačná situace. Zaměstnanci jsou nepochybně obecně slabší stranou pracovního poměru. V konkrétním případě však může mít pracovnice ve školce takové postavení, že za něj bude ředitelka hledat náhradu s nemalým úsilím.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů