Jak s dětmi mluvit o koronaviru?

Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani dospělí mnohdy nevědí, jak o pandemii mluvit. Co si o tom ale mohou myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit? Proto psychologické pracoviště Ministerstva vnitra ČR spolu s dalšími dobrovolníky připravilo v rámci mezinárodní spolupráce českou verzi ilustrované brožurky pro malé i velkéAhoj, já jsem Korona“, jež si klade za cíl pomoci dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv a smutek.

Prosíme, zveřejněte a rozšiřte tuto ilustrovanou brožuru. Budou s ní pracovat zaměstnanci ministerstva vnitra, policie, hasiči i Česká pošta. Další využití se předpokládá prostřednictvím Českomoravské psychologické společnosti a Unie psychologických asociací. Chystá se také využití možností ministerstva školství.

Publikaci, kterou najdete v odkaze níže, laskavě poskytla její autorka paní Lies Scau, psychoterapeutka z De Weg Wijzer – Odborného centra pro terapii traumatu a smutku (Belgie) a fakulty Portland Institute for Loss & Transition (USA).

Související dokumenty

Zdroj: MVČR

Napsat komentář