Inspirace z veletrhu hraček

V Norimberku se konal již tradiční veletrh hraček. Na ploše neuvěřitelných 170 000 m2 prezentovalo největší množství vystavovatelů za posledních několik let. Hala multimediálních produktů a her se těšila velkému zajmu z řad návštěvníků. Největší pozornost ale byla upřena na rozvíjející a vzdělávací hračky, hračky a stavebnice z přírodních materiálů a také kreativní a výtvarné potřeby.

Moderní stavebnice

Z dřevěných hraček a stavebnic kralovala stavebnice Kapla s úžasnými gigantickými stavbami, které rozhodně oko návštěvníka nenechalo bez povšimnutí.

Také Grimms potěšili stavebnicemi nádherných pastelových barev a krásných tvarů. Stavebnice ve tvaru duhy, skládačky a puzzle organických tvarů a nejrůznější kuličkové dráhy, ale i chrastítka a kousátka pro nejmenší. Vše z kvalitního dřeva, barveno ekologickými barvami.

Další ze stavebnic byla také francouzské výroby, stavebnice Koobi. Nic se nelepí, podobně jako u Kaply, jen s tím rozdílem, že z tyček a krychlí hravě postavíte židli, na kterou se můžete bezpečně posadit, nebo třeba domeček, který se dá přenést na jiné místo, aniž by se rozložil. Vše prakticky baleno v látkovém pytli.

Co dále stálo za povšimnutí, byly určitě nejrůznější stavebnice z korku. Lehké a přírodní. Váha je rozhodně výhodou a také fakt, že korek dobře plave, dává tušit další možnosti využití…

Ze zajímavých drobností lze zmínit nenápadné, ale vtipné spojky na plastová víčka od PET lahví. Děti mohou z nasbíraných víček lehce postavit nejrůznější 2D i 3D modely. Stačí víčka, spojky z recyklovaného plastu a trocha fantazie. Výrobce nabízí i návody na složitější 3D modely. Přidaná hodnota recyklovaného výrobku je určitě významná.

Praktická deka na hraní

Další zajímavostí a praktickou vychytávkou je určitě hrací deka a pytel v jednom. Děti si hraji na hrací dece s kostkami, se zvířátky nebo s autíčky. Po hře se z deky, za pomoci stahovacího provázku na jejím obvodu, stane pytel na hračky. Jednoduché a praktické.

V nabídce jsou hrací deky v několika velikostech a designech. Rodiče ocení deku menší, která se výborně hodí při cestování. Pro větší kolektivy dětí je vhodná hrací deka větší. Kostky, autíčka nebo zvířátka se snadno přenesou v pytli třeba na terasu nebo na zahradu, tam se z pytle stane hrací deka, a když je třeba hru ukončit, jednoduše se pomocí provázku z deky stane opět pytel s uklizenými hračky, který se dá snadno kamkoli přenést.

Kreativní a hudební předměty

Ucho návštěvníka rozhodně uchvátily krásné tóny zvonkoher Auris, které jsou nejen hudebním nástrojem, ale také vhodným doplňkem ke čtení a vyprávění pohádek. Výběr byl veliký. Vyzkoušeli jsme zvonkohry celodřevěné i s mosaznými kameny, pentatonické i diatonické zvonkohry a také dětskou lyru.

České nápady a novinky v našem obchodě

Z českých výrobců vystavovala například stavebnice Walcha a velmi milé bylo také setkání s českým Utukutu, houpacím prknem.