I školka může držet krok s dobou

Žijeme v 21. století obklopeni moderními technologiemi. Co jsme si ještě před pár lety nedovedli představit, dnes zvládne jedním prstem i batole. A přesto jsou stále oblasti, kterým se pokrok tak nějak vyhýbá. Třeba předškolní vzdělávání.

Klasická školka

V mateřských školách se většinou stále docházka čárkuje na papír, aby ji následně někdo ve volné chvíli přepsal do počítače. Nástěnka je plná různých oznámení a informací, které se často ztrácí mezi roztomilými výtvory dětí. Vy pak musíte nejméně dvacetkrát, každému rodiči zvlášť, zopakovat, že je potřeba přinést ve čtvrtek špejle, vatu a kousek barevné látky, protože budou mít děti tvořivé dopoledne. Je zcela pochopitelné, že při dvacátém opakování už zrovna neoplýváte nadšením, ani z vás nesálá radost z práce. Rodičům se pak honí hlavou, že paní učitelka „vypadá“, že ji to vy moc nebaví. Zbytečné rozčarování na obou stranách jen proto, že přes veškerou snahu jsou komunikační kanály příliš klikaté a administrativa vyčerpávající.

Školka v kapse

A přitom by to všechno mohlo fungovat líp. Aplikace pro školky u nás již existuje a představuje efektivní a jednoduché řešení jak pro školku, tak i pro rodiče. Jak taková školka s aplikací vypadá? Díky moderní technologii, nemusíte ztrácet čas a energii složitou administrativou. Rodiče, stejně tak jako učitelé májí relevantní informace rovnou v mobilu. Takže už žádné zdlouhavé vysvětlování nebo kontrolování, zda o všem ví. Vy máte každé ráno přehled o docházce a omluvenkách a odpoledne přehled o tom, kdo, kdy může, které dítě vyzvednout. S mobilní aplikací Twigsee  je proměna v moderní školku 21. století hotová za pár dní. Vaše práce je příliš důležitá, neztrácejte čas papírováním.

Diskuze