Dopis Alenky z říše divů

V pedagogické praxi se takřka neustále setkáváme se změnami v oblasti legislativního rámce. Časté změny v praxi znamenají, že ředitelé škol a školských zařízení musí bez přestání absolvovat různá školení a semináře, aby dokázali do záhad a tajemství nových legislativních úprav proniknout. Sotva se jim podaří se v nich zorientovat, přichází další změna. Bohužel nikoli v průběhu období jednoho školního roku, ale často v rozmezí měsíců.

Zákony a vyhlášky týkající se oblasti školství nejsou z hlediska kvality dostatečně připraveny. V praxi jsou ředitelé a učitelé těmi, kteří dávají najevo, že „tudy cesta nevede“. A následně není nic snazšího než udělat další novelu a zákon či jiný právní předpis a opět ho tak trošku poupravit… Smutným příkladem je pro nás všechny ostatně nekonečný příběh nazvaný státní maturita z matematiky. Nepatřím mezi její zastánce, mám na toto téma odlišný pohled, ale respektuji názory a věcnou diskusi ostatních kolegů.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů