Živé vysílání: Povinná elektronizace spisovky ve školství

Živé vysílání: Povinná elektronizace spisovky ve školství

V roce 2022 se na školy valí zcela nové povinnosti ve vedení spisové služby. Během nadcházejících měsíců se ředitelé škol budou muset vypořádat s množstvím nových legislativních povinností. Povinné vedení elektronické spisové služby je jen jednou z nich. Jaké dokumenty musíte povinně převést do elektronické podoby? Znamená to konec vedení podacího deníku? Kde budete nově spisy evidovat? Připravte se na změny včas.

V loňském roce byl schválen zákon č. 261/2021 Sb., který zásadně mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů škol a dalších veř. orgánů. Letos na něj navazuje hned několik dílčích úprav – povinné používání eSSL, atesty systémů, povinné využití jmenného rejstříku, el. podpisy a další. Na webináři zjistíte, jak bude probíhat největší změna pro školy, a to zavedení povinnosti vedení spisové služby jen a pouze v elektronické podobě v systému spisové služby. Shrneme termíny legislativních změn, které přicházejí ve vlnách. Podíváme se na zoubek všem novým pravidlům a zopakujeme obecné postupy týkající se elektronického vedení spisové služby ve školách. Prostor bude i na dotazy a případnou diskuzi s odbornicí na spisovou službu.

Komu je živé vysílání určeno

Živé vysílání je určeno především základním a středním školám, administrativním pracovníkům škol a vedoucím spisoven. Dále také pracovníkům, kteří zodpovídají za řádný chod administrativy včetně vedoucích pracovníků, kteří vykonávají spisovou službu nebo za ni zodpovídají.

Více informací naleznete na www.forum-media.cz

Detaily

Začátek v

23. 6. 2022 - 9:00

Konec v

14:00

Místo konání akce

Online

Czech Republic

Powered by Yendif Technologies

Napsat komentář