Seminář: Patálie s datovkami ve školách

Seminář: Patálie s datovkami ve školách

Povinnosti škol při komunikaci prostřednictvím datových schránek

 

Víte, jaké legislativní změny ohledně datovek jsou v plánu od ledna 2023? Dojde k obligatornímu zřízení datovek rodičů a dodavatelů, se kterými budete muset komunikovat výhradně datovou schránkou? Jak budete zjišťovat, kdo ji má zřízenou? Jak si ověřit převzetí doručeného rozhodnutí? Jak musíte zprávy z datovky zakládat do spisu? Může mít k datové schránce přístup jen ředitel školy? Kdy je navíc nutný elektronický podpis? Osvojte si práci s datovou schránkou dle aktuální legislativy.

 

Toto živé vysílání můžete hradit z nových šablon OP JAK. Rozsah činí 6 vyučovacích hodin.

Cíl živého vysílání

 

Již několik let se školy trápí s elektronickou spisovou službou a komunikací prostřednictvím datových schránek. K tomu se navíc přičtou legislativní změny od 1. 1. 2023, které nařídí obligatorní zřízení datových zpráv i některých zákonných zástupců dětí a žáků. Jak se pro Vás změní komunikace datovkou? Poradíme také, jak se vyhnout nechtěnému smazaných zpráv, trablů s přístupy pro oprávněné a pověřené osoby a dalšími otázkami. Udělejte si ve všem jasno. Cílem živého vysílání je provést vás všemi povinnostmi, které školám z provozování datových schránek vyplývají, upozornit na nejčastější pochybení. Ukážeme vám, jakým způsobem s datovou schránkou pracovat v souladu se zákonem, zabezpečit dlouhodobé uložení zpráv a ušetřit.

Zkušená lektorka vás na našem praktickém živém vysílání provede nejdůležitějšími pravidly a postupy při používání datových schránek speciálně ve školách!

Pod tímto odkazem naleznete program semináře.

Přihlášení na forum-media.cz

Detaily

Začátek v

25. 11. 2022 - 9:00

Konec v

14:00

Powered by Yendif Technologies

Napsat komentář