Seminář: Patálie s datovkami ve školách

Seminář: Patálie s datovkami ve školách

Povinnosti škol při komunikaci prostřednictvím datových schránek

Víte, jaké legislativní změny ohledně datovek jsou v plánu na rok 2023? Škola navíc musí přednostně komunikovat datovou schránkou, pokud ji má adresát zřízenou a zpřístupněnou. To však v praxi obnáší celou řadu prekérních situací. Jak si ověřit převzetí doručeného rozhodnutí? Jak musíte zprávy z datovky zakládat do spisu, stačí je jen vytisknout? Může mít k datové schránce přístup jen ředitel školy? Kdy je navíc nutný elektronický podpis? Osvojte si práci s datovou schránkou dle aktuální legislativy.

 

Cíl živého vysílání

Již několik let se školy trápí s elektronickou spisovou službou a komunikací prostřednictvím datových schránek. Nechtěně smazaných zpráv, trablů s přístupy pro oprávněné a pověřené osoby a otázek, jak správně postupovat v problematických případech je nespočet! Udělejte si ve všem jasno. Cílem živého vysílání je provést vás všemi povinnostmi, které školám z provozování datových schránek vyplývají, upozornit na nejčastější pochybení. Poukážeme na chystané legislativní změny, které na školy valí v roce 2023. Ukážeme vám, jakým způsobem s datovou schránkou pracovat v souladu se zákonem, zabezpečit dlouhodobé uložení zpráv a ušetřit.

Zkušená lektorka vás na našem praktickém živém vysílání provede nejdůležitějšími pravidly a postupy při používání datových schránek speciálně ve školách!

Pod tímto odkazem naleznete program semináře.

 

Komu je seminář určen

Praktický seminář Patálie s datovkami ve školách je určen všem typům škol a školských zařízení, kterých se tato povinnost ze zákona týká.

Více informací a přihlášení na forum-media.cz

Detaily

Začátek v

11. 8. 2022 - 9:00

Konec v

14:00

Powered by Yendif Technologies

Napsat komentář