Přísná pravidla pro zdravotní úkony ve školách aktuálně

Přísná pravidla pro zdravotní úkony ve školách aktuálně

Zásadní zodpovědnost na bedrech ředitelů škol

Řada dětí potřebuje přímo ve škole podat lék, píchnout inzulín nebo zajistit dohled při medikaci či při jiném úkonu. Tyto úkony mohou být žákům poskytovány přímo ve škole. Kdo a jak má zdravotní úkony ve škole poskytovat? Kdo za to ponese zodpovědnost? S novelou zákona a jejími praktickými dopady vám poradí zkušená školská právnička.

Z organizačních důvodů začne školení již v 8,00. Děkujeme za pochopení.

Toto živé vysílání můžete hradit z nových šablon OP JAK

 

Cíl živého vysílání:

Je řada dětí, které během vzdělávacího procesu potřebují buď přímo poskytnout odbornou zdravotní službu, nebo zajistit dohled při medikaci či při jiném úkonu. Může jít jak o děti se zdravotním postižením, tak o děti chronicky nemocné, které sice nemají úpravu výuky nebo výstupů vzdělávání, ale bez poskytnutí zdravotní podpory nemohou ve škole být. Podle novely zákona o zdravotních službách je možné poskytovat zdravotní služby přímo ve školách. Naživém vysílání představíme tuto novelu a postihneme související otázky, které školy aktuálně trápí. Není totiž jasné, kdo a jak má zdravotní službu ve škole zajišťovat a co všechno patří mezi zdravotní služby. Není ani jasné, kdo má nést za její poskytování odpovědnost a co je v kompetenci ředitele školy. Tyto otázky se pokusíme zodpovědět.

Klikněte zde pro detailní program semináře.

 

Komu je živé vysílání určeno:

Živé vysílání je určeno především ředitelům škol všech druhů a stupňů, jejich zástupcům, asistentům pedagoga a dalším zaměstnancům zodpovědným za zdravotní služby ve škole.

 

Další informace:

Jako účastník živého vysílání obdržíte CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který můžete využít ve svém CV. V ceně jsou podkladové materiály v elektronické podobě a záznam online semináře. Podrobnosti ke konání školení od nás obdržíte nejpozději den předem, a to formou e-mailové rozesílky.

Podrobné informace a přihlášení na forum-media.cz

Detaily

Začátek v

14. 3. 2023 - 8:00

Konec v

10:30

Powered by Yendif Technologies

Napsat komentář