Návykové látky ve škole – od školního řádu po prevenci

Návykové látky ve škole – od školního řádu po prevenci

Právní, preventivní a praktické postupy školy

Šňupací tabák, energetické nápoje, nikotinové sáčky či kratom se v poslední době staly hitem už mezi dětmi na základních školách. Většina z nich vůbec netuší, o jak nebezpečné drogy se jedná. Co může jejich užívání žákům způsobit? Jak zakomponovat jejich zákaz do školních řádů a další dokumentace? A kde hledat pomoc? Návodná řešení těchto problémů přináší náš kurz.

 

Svou účast můžete hradit z nových šablon OP JAK.

 

Cíl webináře

Kurz se skládá ze dvou navazujících webinářů, které si kladou za cíl praktickou formou představit účastníkům zejména aktuálně nejčastěji zneužívané návykové látky mezi žáky základních a středních škol. Řada z nich je naším právním řádem stále považována za legální, přesto má škola možnost jejich užívání zakázat. O jaká kázeňská opatření se můžete opřít? Co by nemělo chybět ve školním řádu? Jak řešit prevenci v rámci speciálních programů či třídnických hodin? Seznamte se s čerstvě aktualizovanou metodikou. Načerpejte informace, které vám v praxi pomohou správně identifikovat nejčastější návykové látky či intoxikované žáky, a udělejte maximum pro jejich zdraví.

 

Komu je webinář určen

Kurz je určen ředitelům škol mateřských, základních, středních i speciálních, metodikům prevence, výchovným poradcům, třídním učitelům a dalším pedagogům.

Přihlášení na eduardo.online

Detaily

Začátek v

11. 5. 2023 - 13:00

Konec v

16:00

Powered by Yendif Technologies

Napsat komentář